niedziela, 8 lutego 2015

Ulotne chwile (135) i… nieco prywaty


"Wszystkie drogi prowadzą do domu"
Pocztówka, którą kupiłam w Brukseli


Dzisiejsze wydanie cyklu „ulotne chwile” obrazuje kartka, która mnie nieustannie zachwyca i wywołuje na mojej twarzy błogi uśmiech. Blog jest takim moim wirtualnym domem, uznałam więc, że dniu jego czwartych urodzin pokażę Wam tę właśnie pocztówkę.

Tak, to prawda. Cztery lata temu opublikowałam tu pierwszy wpis. Bez planowania, rozważania, po prostu pod wpływem impulsu. Chciałam robić coś, co będzie mi sprawiać przyjemność, da odskocznię od codzienności. I, choć rzadko się to zdarza, moje oczekiwania się spełniły. To miejsce daje mi wiele radości i pozytywnego „kopa”, co bardzo sobie cenię.

Bardzo dziękuję Wam - tym, którzy tu zaglądają i czytają moją pisaninę. Wasza obecność, kontakt z Wami sprawia mi wielką radość. Kłaniam się nisko i dziękuję!źródło

33 komentarze:

 1. Urodzinki blogowe zawsze przyjmuję z sentymentem, bo lata zmieniają :) Bardzo lubię tu zaglądać, choć nie zawsze się wpisuję. Piszesz od serca, dlatego tak to do mnie dociera. zyczę Ci, aby ta przyjemność z bycia w wirtualnym domu nie zanikła szybko :)
  serddeczności

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyłączam się do życzeń:) Tylu lat życzę także Twojemu "kresowemu" blogowi;)

   Usuń
  2. Bardzo dziękuję.:) Blok kresowy traktuję jako "nasz", a nie "swój".:) Co ja bym bez Was (wszystkich zaangażowanych w jego tworzenie i funkcjonowanie) zdziałała? Niewiele.

   Usuń
  3. Montgomerry i Beatko, bardzo dziękuję za miłe słowa. Nawet nie wiecie, jak bardzo mnie one uradowały

   P.S. Oczywiście miałam na myśli "blog", a nie "blok", ale wczorajszy wieczór był nieco zwariowany i pisałam w pośpiechu. Dzisiaj się poprawiam. :)

   Usuń
 2. Gratuluje i zycze kolejnych lat satysfakcji z blogowania:) Kartak faktycznie cudna, pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za życzenia i odwiedziny! Cieszę się, że kartka Ci się podoba.

   Usuń
 3. Jaka ładna "Czwóreczka". Nie jestem na Twoim blogu od początku, bo sama obchodziłam nie tak dawno dopiero 2 blogowe urodziny, ale jak wiesz zaglądam do Ciebie często :)
  Życzę Ci, by kolejne lata blogowania przyniosły Ci to samo co dotychczas, a może nawet jeszcze więcej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję! Te lata blogowej aktywności minęły mi niesamowicie szybko i nieustannie się dziwię, że to już cztery lata. :)

   Usuń
 4. Czas biegnie...nawet na blogach to widać....każda kolejna rocznica tu również pobudza do refleksji....
  Gratuluję wytrwałości i miejsca w blogosferze, które zawsze z dużą przyjemnością odwiedzam, by poczytać Twoje interesujące wpisy.....i życzę kolejnych rocznic.....w Twym wirtualnym domu.....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pięknie dziękuję za dobre słowo i za odwiedziny! To prawda, że czas leci niesamowicie szybko. :)

   Usuń
 5. To jest jedno z najpiękniejszych miejsc w blogosferze - ciepłe, bezpretensjonalne, mądre. Dziękuję, że jesteś:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Och, jakie miłe słowa! Dziękuję za tak podbudowującą opinię o tym miejscu w przestworzach internetu!

   Usuń
 6. Gratuluję wytrwałości!
  Twój blog to miłe miejsce :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na szczęście nie tylko wytrwałość mnie tu trzyma. :) Dziękuję!

   Usuń
 7. 100 lat! - to czysty egoizm z mojej strony, bo bardzo lubie do Ciebie zagladac.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za 100 lat to pewnie nie będzie już blogów tylko jakaś inna formuła elektronicznej komunikacji międzyludzkiej, ale nie chcę już chyba wiedzieć, co to będzie. :)
   Bardzo dziękuję za tak pozytywne słowa o moim miejscu w sieci! :)

   Usuń
 8. Bardzo dziękuję za wasze życzenia, obecność i niesamowicie miłe słowa o tym zakątku w sieci! Postaram się kontynuować swoją blogową działalność w tym samym duchu.:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Najpierw znalazłam tę piękną kartkę na g+, a dopiero teraz mam chwilkę, żeby przeczytać i proszę, jaka piękna niespodzianka!
  Cieszę się, że odkryłam Twój blog, znajduję tu wiele pokrewieństw, podobnych dróg - żałuję, że dopiero teraz, ale patrząc pozytywnie, ileż przede mną czytania i przeglądania archiwów! Bardzo mnie intryguje również blog poświęcony Kresom, na pewno będę tam częstym gościem. Życzę wszystkiego dobrego, radości z czytania, pisania, odkrywania.
  Ten napis na kartce rozumiem raczej jako odnoszący się do dróg, które prowadzą ku nam samym. Oczywiście metafora "domu" może być różnie rozumiana i nie mówię, że to złe tłumaczenie, ale jednak to "soi" z przedimkiem "à" nie "chez" trzeba by rozumieć jako "ku sobie", "w stronę siebie". Tak jak napis na delfickiej świątyni - poznaj siebie samego. Zresztą, jest późno, może mówię bzdury :-)
  Serdeczności dla Ciebie i radości z pisania!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mój francuski jest raczej średni i miałam problem z przetłumaczeniem tego "soi". :) Na potrzeby tego wpisu przyjęłam "dom", ale znaczenie jest oczywiście bardziej złożone i dziękuję za te wyjaśnienia. Inna sprawa, że pokazanie tego obrazka bardzo mnie kusiło. :)
   Ja również odkryłam Twojego bloga zbyt późno, żeby zobaczyć jego wcześniejszą wersję, ale bardzo się cieszę, że wróciłaś, gdyż Twoje wpisy zawsze przynoszą zachwyt i zaskoczenie, że piękno jest właściwie na wyciągnięcie ręki.
   Dziękuję za życzenia i zapraszam do czytania. :)

   Usuń
  2. Czasem strasznie się wymądrzam (i jeszcze wyobrażam sobie, że to dociekliwość). Bogowie, jak to dziś przeczytałam... Aż mi tu było wstyd dziś zaglądać, a tu jeszcze okazuje się, że to Twoje a nie znalezione gdzieś tłumaczenie.
   Przepraszam!
   I dziękuję za dobre słowo :-) Masz we mnie stałą czytelniczkę, to rzecz pewna.

   Usuń
  3. Ależ nie masz za co przepraszać! :) Nie mam zwyczaju się obrażać, gdy ktoś mi zwraca uwagę, i to w dodatku słuszną. :) Pozdrawiam ciepło.

   Usuń
 10. Witaj rówieśniczko:))) Kiedy to zleciało? Niech przędzie się dalej, literki same wskakują jak trzeba... Gromkie sto lat! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O, jak miło! Fakt, cztery lata przeleciały mi bardzo szybko. :) Dziękuję!

   Usuń
 11. 4 lata robią wrażenie! Wszystkiego dobrego i pisz jak najdłużej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aż się sama zdziwiłam, że to już 4 lata :) Dziękuję i pozdrawiam!

   Usuń
 12. Wszystkiego najlepszego- nie tylko- blogowego! Aby tych "ulotnych chwil" było jak najwięcej do opisywania, wspaniałych książek na czytelniczym szlaku!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję za życzenia!
   P.S. I oczywiście trzymam kciuki w wiadomej sprawie. :)

   Usuń
 13. Wszystkiego najlepszego, wielu pięknych i ciekawych książek. Dziwi mnie informacja, że zaczęłaś pisać pod wpływem impulsu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ano, czasem już taka jestem impulsywna :) Dziękuję za życzenia!

   Usuń
 14. Gratulacje i życzę jeszcze co najmniej 44 rocznicy! :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, ale za 44 lata to ja już chyba nie dam rady uderzać w klawisze z odpowiednią siłą :)

   Usuń
 15. Piękne porównanie bloga do wirtualnego domu i adekwatna pocztówka. Mnie jeszcze troszkę brakuje do czterech lat (5 miesięcy). Fajnie, że jesteś i jest Notatnik Kaye :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Małgosiu, niezmiernie Ci dziękuję za sympatyczne słowa. Ja również bardzo się cieszę, że Twój blog nieustannie dostarcza mi wzruszeń :) Dziękuję i pozdrawiam :)

   Usuń

Ze względu na nasilony ostatnio napływ spamu, możliwość komentowania przez użytkowników anonimowych została zablokowana.

Autorzy

Agopsowicz Monika Albaret Celeste Albom Mitch Alvtegen Karin Austen Jane Babina Natalka Bachmann Ingeborg Baranowska Małgorzata Becerra Angela Beekman Aimee Bek Aleksander Bellow Saul Bennett Alan Bobkowski Andrzej Bogucka Maria Bonda Katarzyna Brabant Hyacinthe Braine John Brodski Josif Calvino Italo Castagno Dario Cegielski Tadeusz Cejrowski Wojciech Cherezińska Elżbieta Cleeves Ann Courtemanche Gil Covey Sean Crummey Michael Cusk Rachel Czapska Maria Czarnyszewicz Florian Dallas Sandra de Blasi Marlena Didion Joan Dmochowska Emma Doctorow E.L. Domańska-Kubiak Irena Dostojewska Anna Drinkwater Carol Drucka Nadzieja Druckerman Pamela Dunlop Fuchsia Edwardson Ake Evans Richard Fadiman Anne Faulkner William Fiedler Arkady Fletcher Susan Fogelström Per Anders Fønhus Mikkjel Fowler Karen Joy Frankl Viktor Franzen Jonathan Frayn Michael Fredro Aleksander Fryczkowska Anna Gaskell Elizabeth Gilmour David Giordano Paolo Goetel Ferdynand Goethe Johann Wolfgang Gołowkina Irina Grabowska-Grzyb Ałbena Grabski Maciej Green Penelope Grimes Martha Grimwood Ken Gunnarsson Gunnar Gustafsson Lars Gutowska-Adamczyk Małgorzata Guzowska Marta Hagen Wiktor Hamsun Knut Hejke Krzysztof Herbert Zbigniew Hill Susan Hoffmanowa Klementyna Holt Anne Hovsgaard Jens Hulova Petra Ishiguro Kazuo Iwaszkiewicz Jarosław Iwaszkiewiczowa Anna Jaffrey Madhur Jakowienko Mira Jamski Piotr Jaruzelska Monika Jastrzębska Magdalena Jersild Per Christian Jörgensdotter Anna Jurgała-Jureczka Joanna Kaczyńska Marta Kallentoft Mons Kanger Thomas Kanowicz Grigorij Karon Jan Karpiński Wojciech Kaschnitz Marie Luise Kolbuszewski Jacek Komuda Jacek Kościński Piotr Kowecka Elżbieta Kraszewski Józef Ignacy Kroh Antoni Kruusval Catarina Krzysztoń Jerzy Kuncewiczowa Maria Kutyłowska Helena Lackberg Camilla Lanckorońska Karolina Lander Leena Larsson Asa Lehtonen Joel Loreau Dominique cytaty Lupton Rosamund Lurie Alison Ładyński Antonin Łopieńska Barbara Łozińska Maja Łoziński Mikołaj Mackiewicz Józef Magris Claudio Malczewski Rafał Maloney Alison Małecki Jan Manguel Alberto Mankell Henning Mann Wojciech Mansfield Katherine Marai Sandor Marias Javier Marinina Aleksandra Marklund Liza Marquez Gabriel Masłoń Krzysztof Mazzucco Melania Meder Basia Meller Marcin Meredith George Michniewicz Tomasz Miłoszewski Zygmunt Mitchell David Mizielińscy Mjaset Christer Mrożek Sławomir Mukka Timo Murakami Haruki Musierowicz Małgorzata Musso Guillaume Muszyńska-Hoffmannowa Hanna Nair Preethi Nesbø Jo Nesser Hakan Nicieja Stanisław Nothomb Amelie Nowakowski Marek Nowik Mirosław Obertyńska Beata Oksanen Sofi Ossendowski Antoni Ferdynand Paukszta Eugeniusz Pawełczyńska Anna Pawlikowski Michał Pezzelli Peter Pilch Krzysztof Platerowa Katarzyna Plebanek Grażyna Płatowa Wiktoria Proust Marcel Pruszkowska Maria Pruszyńska Anna Przedpełska-Trzeciakowska Anna Puchalska Joanna Quinn Spencer Rabska Zuzanna Rankin Ian Rejmer Małgorzata Reszka Paweł Rutkowski Krzysztof Rylski Eustachy Sadler Michael Safak Elif Schirmer Marcin Seghers Jan Sobański Antoni Sobolewska Justyna Staalesen Gunnar Stanowski Krzysztor Stasiuk Andrzej Stec Ewa Stenka Danuta Stockett Kathryn Stulgińska Zofia Susso Eva Sypuła-Gliwa Joanna Szabo Magda Szarota Piotr Szczygieł Mariusz Szejnert Małgorzata Szumska Małgorzata Terzani Tiziano Theorin Johan Thompson Ruth Todd Jackie Tomkowski Jan Tristante Jeronimo Tullet Herve Velthuijs Max Venclova Tomas Venezia Mariolina Vesaas Tarjei Wachowicz-Makowska Jolanta Waltari Mika Wałkuski Marek Wańkowicz Melchior Warmbrunn Erika Wassmo Herbjørg Wasylewski Stanisław Weissensteiner Friedrich White Patrick Wiechert Ernst Wieslander Jujja Włodek Ludwika Zevin Gabrielle Zyskowska-Ignaciak Katarzyna
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...